Mateřská školaSemice

O školce

Obec Semice, která je zřizovatelem MŠ, se nachází uprostřed Polabské nížiny. Mateřská škola byla uvedena do provozu v září 1979 s kapacitou 90 dětí. Je umístěna na okraji obce v blízkosti lesa, stranou od hlavní silnice. Budova je přízemní pavilónového typu s přilehlou zahradou.

V roce 1993 byla provedena úprava objektu MŠ, vzhledem k celkovému úbytku dětí byly prostory sloužící pro potřeby školky zmenšeny na kapacitu 40 dětí. Situace se změnila v roce 2011, kdy byl dosud uzavřený pavilon zrekonstruován a od ledna 2012 znovu otevřen. Předškolní vzdělávání se uskutečňuje ve třech heterogenních třídách. Kapacita dvou z nich je 20 dětí, kapacita třetí třídy je 25 dětí. Třídy spolu bezprostředně sousedí, proto je umožněn styk všech dětí i učitelek. Znají se tak děti semické i dojíždějící z okolních vesnic Bříství, Starý Vestec, Kersko a Velenka.

O školce

lll

kkk

Májová kapka platí dukát.

Pranostika na akt. den

Dostaví-li se v květnu častěji bouřky, jest to jistým znamením chladnějšího léta.