Mateřská školaSemice

Denní režim

Režim dne je společný pro všechny třídy,  stanovený s ohledem na psychohygienické podmínky. Jeho uspořádání dává možnost pružně reagovat na individuální potřeby aktivity i odpočinku u jednotlivých dětí. Činnosti jsou přizpůsobeny programu jednotlivých tříd.

6.30 - 9.30/10.00

• zájmové hry
  • pohybové chvilky
  • řízené činnosti
  • dopolední svačina

9.30 - 11.30/12.00

• pobyt venku – činnosti jsou přizpůsobovány kvalitě ovzduší

• oběd
  • hygiena

• klid na lůžku nebo relaxace na podložkách dle individuálních potřeb dětí
  • klidové činnosti
  • individuální péče

• odpolední svačina
  • (podle počasí venku) hry
  • zájmové činnosti
  • individuální péče do rozchodu dětí

Při pěkném počasí pobývají děti venku v dopoledních i odpoledních hodinách.

Organizujeme i delší vycházky do přírody.

Učitelky dbají na soukromí dětí. Pokud to děti potřebují, mají možnost uchýlit se do klidnějšího koutku a neúčastnit se společných činností, stejně tak mají i možnost soukromí při osobní hygieně apod. Je dodržován adaptační individuálně přizpůsobený režim. Učitelky respektují potřeby dětí, reagují na ně a napomáhají v jejich uspokojování. Jednají nenásilně, přirozeně, citlivě, navozují situace pohody a klidu, relaxace apod.

Důraz klademe především na individuální přístup k dítěti, vedeme je k samostatnému rozhodování, k volbě a odpovědnosti. Rozvíjíme schopnosti, znalosti a dovednosti dětí prostřednictvím plánované činnosti a pozorování.

O školce

lll

kkk

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Pranostika na akt. den

Dostaví-li se v květnu častěji bouřky, jest to jistým znamením chladnějšího léta.